Skip to main content

КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО
“МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА № 20”
ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

КНП “Міська поліклініка № 20” ХМР – це сучасний медичний заклад, який надає кваліфіковану медичну допомогу жителям Салтівського і частково Немишлянського та Київського районів міста Харкова. Код ЄДРПОУ: 34017656.

Поліклініка має ліцензію МОЗ України на провадження господарської діяльності з медичної практики за № 1706 від 20.09.2018 року. Медзаклад акредитований, присвоєна перша акредитаційна категорія (сертифікат серіїї МЗ №001757 терміном з 25.08.2020 до 25.08.2023).

Населення району обслуговування поліклініки мешкає переважно в приватному секторі та малоповерхових будівлях. Радіус віддаленості від головного корпусу складає: філія на вул. Камишева Івана, 35 – 4,5 км.; амбулаторія №1  на узвозі Тюрінському, 3 – 2,5 км., амбулаторія №2 на вулиці Туркестанській, 22 – 6,5 км. Радіус території обслуговування поліклініки загалом становить 15 км.

З метою задоволення потреб містян у наданні медичних послуг та їх наближенні до місця проживання пацієнтів функціонує філія медзакладу, а декілька відділень  знаходяться безпосередньо у  житлових масивах.

До структури поліклініки входить головний корпус, розташований у типовій семиповерховій будівлі за адресою проспект Московський, 179; філія на вул. Камишева Івана, 35;  терапевтичні відділення на узвозі Тюрінському, 3 та вулиці Туркестанській, 22.

Наші витоки

До 1995 року населення обслуговувалось поліклінічним відділенням 2-ї міської лікарні, яка була заснована більше 100 років тому і має статус першої поліклініки Харкова, яка призначалася для обслуговування робітників промислових підприємств та членів їх сімей.

У січні 1996 року колектив полікнічного відділення 2-ї міської лікарні перейшов у нову семиповерхову будівлю, та об’єднався з поліклінічним відділенням медико-санітарної частини № 4 заводу «Серп і Молот», яка з часом була перейменована у Харківську міську багатопрофільну лікарню № 18.

З 1 березня 2006 року наша поліклініка почала функціонувати, як самостійний медичний заклад.  Вона отримала назву Комунальний заклад охорони здоров’я «Харківська міська поліклініка № 20».

У 2018 році було змінено її статус: на підставі рішення 19 сесії Харківської міської ради 7 скликання №1072/18 від 18.04.2018 року  була проведена перереєстрація закладу в  Комунальне некомерційне підприємство  «Міська  поліклініка № 20» Харківської міської ради.

Основне її призначення  – надання амбулаторно-поліклінічної допомоги харків’янам, які мешкають у районі обслуговування.

         Керівництво медзакладу

З 2006 року колектив очолює  Тетяна Віталіївна Кулик – досвідчений управлінець, талановитий організатор, лікар вищої кваліфікаційної категорії з організації і управління охорони здоров’я та з внутрішніх хвороб (до 2022 року – головний лікар, з 01.01.2022 – директор поліклініки), пройшла шлях від рядового лікаря-терапевта до керівника закладу.

Тетяна Віталіївна – сучасний мислячий керівник, здатний на прийняття важливих рішень. Має великий життєвий досвід, любить людей та свою справу,  вболіває за колег, є для них гідним взірцем. Вона прислуховується і підтримує ініціативи співробітників, що спрямовані на покращення діяльності поліклініки.

За час роботи неодноразово нагороджувалася почесними грамотами та подяками різних рівнів, у 2013 році була удостоєна звання «Кращий головний лікар міста», у 2017 році нагороджена орденом «Берегиня України» та книгою пошани «Я – Українка». У червні 2018 року удостоєна Почесної грамоти Харківської міської ради за  багаторічну сумлінну та плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток галузі охорони здоров’я у м. Харкові та з нагоди Дня медичного працівника.

Напередодні професійного свята Дня медичного працівника – 2021 сумлінна праця колективу КНП «Міська поліклініка №20» ХМР, його лікарів, медичних сестер, молодших медичних сестер та техпрацівників була вшанована низкою нагород та приємних подій.

Колектив поліклініки нагороджено Почесною грамотою виконкому Харківської міської ради за сумлінну й плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток галузі охорони здоров’я в місті Харкові та з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника.


Грамота була вручена директору медзакладу Тетяні Віталіївні КУЛИК у ході урочистого прийому, що відбувся в міськраді. Секретар міськради Ігор Олександрович ТЕРЕХОВ відзначив важливу роль керівників медзакладів у загальних досягненнях харківської сфери охорони здоров’я та подякував за ефективну роботу.

Подякою Харківського міського голови нагороджена сестра медична процедурного кабінету Олександра Миколаївна ІНШИНА.

Лікар-терапевт Альона Ігорівна СІГІДІНА та юрисконсульт Дар’я Володимирівна ЄЩЕНКО нагороджені Почесними грамотами Департаменту охорони здоров’я Харківської міськради.

Медичні працівники, які працюють у складі бригад з вакцинації, –  лікарі-терапевти Максим Юрійович РИЖОВ, Альона Ігорівна СІГІДІНА, сестри медичні Олександра Миколаївна ІНШИНА та Олена БОЧАРОВА – отримали цінні подарунки.

Команда однодумців

Надійними помічниками і однодумцями, які забезпечують відповідальні ділянки роботи, є заступник головного лікаря з медичної частини Вікторія Вікторівна Чиркіна, заступник головного лікаря з первинної медичної допомоги Азарова Ольга Славівна, заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності Володимир Миколайович Меркулов, головний бухгалтер Інна Василівна Роскошна, головна медична сестра Галина Максимівна Пипіч, інспектор відділу кадрів Світлана Миколаївна Данілова, завідуюча господарством Олена Миколаївна Скуба, голова профспілкової організації Юрій Михайлович Зубченко.

Колектив поліклініки нараховує понад 250 співробітників – лікарів, медичних сестер та молодших медичних сестер, господарсько-обслуговуючий персонал, фахівців, спеціалістів та адміністративного персоналу.

Свідченням високого рівня кваліфікації співробітників поліклініки є наступні показники:  95 % лікарів та 83 % медичних сестер мають вищу та першу кваліфікаційні категорії. У поліклініці працюють два кандидати медичних наук.

Медичні працівники систематично займаються підвищенням професійного рівня. За професіоналізм та високий рівень надання медичної допомоги населенню співробітники медичної установи неодноразово удостоювалися нагород та відзнак різного рівня. Серед них досвідчений лікар-терапевт Ольга Гула, яка отримала відзнаку Харківської міської ради за плідну багаторічну працю.

Динамічний розвиток – характерна ознака діяльності

Міська поліклініка № 20 – це сучасний лікувально-діагностичний заклад, у якому обслуговується більше 56,2 тисяч дорослого населення. Її фахівці ведуть прийом за 27-ма лікарським спеціальностям. Головний корпус та філії медустанови розраховані відповідно на 950  та 150 відвідувань у зміну.

Важливими етапами у розвитку нашого закладу є проведення капітальних ремонтів двох терапевтичних відділень коштом Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради та народного депутата України.

У грудні 2014 року було успішно завершено ремонті роботи приміщення терапевтичного відділення №4 (в теперішній час амбулаторія №2) в Туркестанському мікрорайоні, де обслуговується  9 тисяч населення. У вересні 2016 року на житловому масиві Тюрінка  у повністю оновленому приміщенні запрацювало терапевтичне відділення №1 (в теперішній час – амбулаторія №1), призначене для надання медичної допомоги 5 тисячам мешканців. Відремонтовані приміщення мають не лише сучасний вигляд, але й необхідне сучасне оснащення.

Реалізація цих актуальних завдань стала можливою завдяки злагодженій роботі та докладеним колективом поліклініки зусиллям.

У 2017 році за бюджетні кошти, виділені Харківською міською радою, було проведено капітальний ремонт хірургічного відділення поліклініки.

Наші пріоритети

Комунальне некомерційне підприємство  «Міська  поліклініка № 20» Харківської міської ради має першу акредитаційну категорію, яка підтверджена 02.11.2020 року (свідоцтво серія МЗ № 001757)  та отримав ліцензію на медичну практику (наказ МОЗ №1706 від 20.09.2018 року).

Пріоритетними напрямками роботи поліклініки є диспансеризація населення з метою раннього виявлення захворювань на початкових стадіях, лікування пацієнтів з гострими та хронічними захворюваннями, спостереження за пільговим контингентом: ветеранами війни, ветеранами праці та людьми похилого віку, учасниками антитерористичної операції, постраждалими від аварії на ЧАЕС, тимчасово переміщеними особами з зони АТО.

Сучасна діагностична база

На базі поліклініки працюють потужні лабораторії: клініко-діагностика (акредитаційний сертифікат № 100-331/2015) та бактеріологічна (акредитаційний сертифікат № 100-332/2015), де постійно впроваджуються нові розробки та дослідження, які необхідні для проведення обстежень на сучасному рівні.

Поліклініка має право на діяльність з використання джерел іонізуючого випромінювання (серія ОВ № 070132).

Заклад оснащений сучасним медичним обладнанням: мамографом, цифровим низькодозовим флюорографом  та рентген-апаратами, енцефалографом, реовазографом, спірографом, апаратом ультразвукової діагностики, електрокардіографами, фіброгастроскопом, колькоскопом тощо.

До послуг пацієнтів 

До структури підприємства входять:

  • Центр  надання  первинної  медичної допомоги: просп. Московський, 179; філія ЦПМД: вул. Камишева Івана, 35 ; амбулаторія №1: Тюрінський узвіз, 3; амбулаторія № 2: вул. Туркестанська ,22.
  • Консультативно-діагностичний центр, до якого входять відділення: хірургічне, неврологічне, офтальмологічне, оторинолорингологічне, рентгенологічне, відділення відновного лікування. Функціонує денний стаціонар на 36 ліжок, де надається допомога хворим терапевтичного, хірургічного, гінекологічного профілю та вагітним. Жіноча консультація обслуговує жіноче населення Московського району в кількості 20 тисяч жінок.

У поліклініці працюють кабінети спеціалістів: кардіолога, ендокринолога, гастроентеролога, уролога, травматолога, онколога,  інфекціоніста, психотерапевта, профпатолога, голкорефлексотерапевта, кабінет щеплень, кабінет функціональної діагностики, кабінет лікувальної фізкультури, ендоскопічний кабінет та кабінет ультразвукової діагностики.

У поліклініці створені комісії, які проводять медичні огляди: за наказами МОЗ України № 246 від 21.05.2017 р. – для осіб, які працюють у шкідливих умовах; № 280 від 23.07.2002 р. – для працівників, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням, населення і може привести до поширення інфекційних хвороб; комісія по проведенню медичних оглядів кандидатів у водії, та водіїв транспортних засобів; комісія з видачі медичних довідок  на отримання дозволу (ліцензії) на об’єкти дозвільної системи.

У 2016 році за підтримки Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради та КП «Міський інформаційний центр» впроваджено проект  «Електронна реєстратура», створено офіційний сайт поліклініки. Сучасні інформаційні технології  дозволяють пацієнтам записуватися на лікарські прийоми через мережу «Інтернет». Проведено комп’ютеризацію робочих місць медперсоналу. У практиці роботи використовується низка електронних сервісів.

Фахівці поліклініки активно долучилися до реалізації медичної реформи, що проходить в Україні, її первинної та вторинної ланок. Проведена низка організаційних заходів, створено Центр первинної медичної допомоги та Консультативно-діагностичний центр.

З квітня 2018 року лікарі-терапевти та пацієнти долучились до всеукраїнської кампанії з вибору лікарів первинної медичної допомоги: терапевтів, сімейних лікарів, проводиться підписання декларацій про вибір лікаря. Починаючи з 2019 року медзаклад укладає договори з НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. 

Завдяки впровадженню нових медичних технологій, придбанню лікувального та діагностичного обладнання, а також цілеспрямованості медичних працівників, їх самовідданій праці населення району обслуговування має можливість отримувати у Комунальному некомерційному підприємстві “Міська поліклініка № 20” Харківської міської ради якісну та ефективну медичну допомогу.