Skip to main content

ОФТАЛЬМОЛОГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ КОШТОМ БЮДЖЕТУ ХАРКІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

27 Вересня 2022 року

На лікування очей малозабезпеченим мешканцям міста Харкова у 2022 році було виділено 6,5 млн грн із бюджету територіальної громади, – повідомляють у Департаменті охорони здоров’я Харківської міської ради.

З 1 січня по 1 вересня лікування катаракти отримали 120 харків’ян, лікування препаратом «Айлія» – 58 осіб, а чотирьом пацієнтам провели хірургічне лікування очей методом вітректомії.

Зазначимо, що у Харкові працює комплексна програма «Інновації у пріоритетних напрямках розвитку галузі охорони здоров’я міста Харкова на 2011-2025 роки», яка передбачає лікування очей малозабезпеченим мешканцям міста.

Для внесення до реєстру осіб, які потребують оперативного лікування катаракти з використанням інтраокулярних лінз, придбаних за кошти бюджету тергромади, проведення вітректомії з використанням набору для вітреоретинальної хірургії або лікування очей препаратом «Айлія», придбаним за бюджетні кошти, необхідно звернутися до Харківського міського голови з відповідною заявою, до якої додати копію паспорта (1, 2 та 11 сторінки), а також консультативний висновок лікаря-офтальмолога.

Лікування відбувається на базі Міської клінічної лікарні №14 ім. проф. Л. Л. Гіршмана.

У 2021 році лікування катаракти за міською програмою отримали 717 осіб, оперативне лікування очей із використанням наборів для вітреоретинальної хірургії – 55 містян, лікування препаратом «Айлія» – 175 громадян.

Джерело: сторінка Департамента охорони здоров’я ХМР на Фейсбук