Skip to main content

РЕІМБУРСАЦІЯ ТЕСТ-СМУЖОК: ПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

12 Жовтня 2023 року

Національна служба здоров’я України надає відповіді на актуальні питання пацієнтів про реімбурсацію тест-смужок.

Хто саме може отримати тест-смужки за програмою реімбурсації?

Тест-смужки за е-рецептом в межах програми реімбурсації можуть отримувати пацієнти зі встановленим діагнозом “Цукровий діабет першого типу”.

Де знайти перелік тест-смужок, які можна отримати в межах програми?

Перелік тест-смужок для вимірювання рівня глюкози в крові затверджений Наказом МОЗ України від 21.08.2023 № 1495 “Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, станом на 10 серпня 2023 року”.

Знайти їх повний перелік (23 найменування) можна на сайті Міністерства: https://moz.gov.ua/…/9/49033-dn_1495_21082023_dod_2.docx

На яку кількість тест-смужок можна отримати е-рецепт?

Лікар може виписати е-рецепт з розрахунку, що максимальна кількість тест-смужок на день не може бути понад 5 смужок. При цьому лікар може виписати е-рецепт із розрахунком на максимальний період курсу лікування за е-рецептом – 90 календарних днів.

В якій аптеці я можу отримати тест-смужки за е-рецептом?

Отримати тест-смужки за е-рецептом можна, звернувшись в будь-яку аптеку, яка має договір з НСЗУ за напрямом тест-смужки.

На сьогодні 10 305 аптек мають договір із НСЗУ на відпуск тест-смужок за програмою реімбурсації.

Знайти аптеку, яка тест-смужки в межах програми реімбурсації можна зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або скориставшись спеціальним дашбордом, на якому можна знайти адресу найближчої аптеки: https://bit.ly/4054WGA.

Для цього достатньо ввести чи обрати з переліку в пошуковому рядку назву вашого населеного пункту.

Джерело: НСЗУ Національна служба здоров’я України