Skip to main content

ДИФТЕРІЯ НЕБЕЗПЕЧНА УСКЛАДНЕННЯМИ. ЯК ЗАПОБІГТИ ХВОРОБІ?

31 Серпня 2022 року

Дифтерія – інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини, також можна захворіти, торкаючись відкритої рани. Найчастіше бактерії вражають дихальну систему.

📌 Дифтерія небезпечна тим, що може мати такі ускладнення: блокування дихальних шляхів, враження серцевого м’яза; пошкодження нервів (полінейропатія); параліч; ниркова недостатність; у деяких випадках може настати смерть.

📌 Найкращий спосіб запобігти хворобі — це вакцинація. В Україні для вакцинації дітей до 18 місяців використовують трикомпонентну вакцину, яка захищає також від правця і кашлюку. До цього віку дитина має отримати чотири дози вакцини. Потім ще дві — у 6 та 16 років (двокомпонентною вакциною проти дифтерії і правця).

📌Дорослим також потрібен захист — щеплення слід поновлювати кожні 10 років.

 Вакцинація дітей і дорослих проти дифтерії безоплатна.

До уваги пацієнтів! У КНП “МІська поліклініка №20” ХМР у наявності достатня кількість комбінованої вакцини протия дифтерії та правця. Для проведення щеплення необхідно звернутися до лікаря, з яким укладена декларація на надання первинної медичної допомоги.

📌 Нагадуємо, що люди, які переїхали в інші регіони через війну, можуть отримати щеплення в закладах надання первинної допомоги без укладання нової декларації (https://t.me/NSZU_gov/1224).

Джерело: Телеграм-канал НСЗУ